Um Bilişim Teknolojileri

web sitesi neden önemli

Bir Web Sitesi İşletmeniz İçin Neden Önemli?

Bu sorunun bir çok nedeni var. Bir iş yeriniz varsa ve web siteniz yoksa, işiniz için harika fırsatlardan mahrum kalırsınız.Nedeni basit çünkü İnternetin asla unutmadığı bir çağda yaşıyoruz. Çoğu tüketici, günün hangi saatinde olursa olsun herhangi bir firma/işletme, hizmet yada ürünleri hakkında bilgi edinmek yada satın alma kararı vermelerine yardımcı olacak bilgileri çevrimiçi olarak arıyor.

Bu davranış eğilimi ile bir web sitesinin  günümüz işletmeleri için önemini ortaya koymaktadır. İşletmenizin boyutu ne olursa olsun, bir web sitesine sahip olmak, bugünün pazarında bir işletmeyi yönetmenin önemli bir parçasıdır.

Web sitesi’nin önemli başka bir nedeni ise çevrimiçi itibar geliştirmenin en iyi  faydalı bir araç olmasıdır. internette markayı tutturmak için mutlak bir zorunluluktur. Kurumsallaşma yada markalaşma yolunda atılacak  en önemli adım kurumsal web sitesidir. Web sitesi olan bir marka, şahıs ya da işletme profesyonel imaj sunması açısından web sitesi olmayan rakiplerine göre daha avantajlı konumdadır. Şunu unutmamak gerekli bir web sitesi işletmeniz için en önemli prestijdir.

İnternet ortamında artık sosyal medya mecraları var neden web sitesi yaptırmalıyım sorusu aklınıza gelebilir.Öncelikle şunu belirtmekte fayda var sosyal medya kanalları tüketicilerin  dijital ortamda sosyalleştiği mecralardır.Tüketici denmesi tuhaf gelsede aslında gerçek durum bu.Nedeni gayet basit yazı,video ve fotoğraf benzeri paylaşılan içerikleri görüyoruz okuyoruz paylaşıyoruz.İşte bu tam olarak tüketimdir. Tüketicilere ulaşmak ve onların ilgisini çekmek için üçüncü taraf sosyal medya sitelerini kullanıyor olsanız da, tüketicileri işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde gönderebilecekleri bir yere sahip olmalısınız.Facebook ,İnstagram,Twitter gibi sosyal medya kanalları sunduğunuz belirli bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen müşterileri gönderebileceğiniz “ana üs” olarak hizmet vermektedir.

Özet

  • İnternette çevrimiçi arama motorlarında görünür olacaksınız.
  • Tüketicilerin güvenini kazanmış olacaksınız
  • Rakiplerinize karşı  avantajlı bir konuma sahip olacaksınız
  • En kolay yoldan İşletmenizi/Firmanızı tanıtma imkanına sahip olacaksınz
  • 7 gün 24 saat sürekli erişilebilir olacaksınız

 Bu yüzden ciddiye alıp profesyonel anlamda bu işi yapan bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. Um Bilişim olarak bize ulaşabilirisniz.